2021 מה עדיף לימודים אקדמיים או קורס מקצועי?

בישראל מרבית האנשים ממעמד הביניים ומעלה בוחרים ללכת לאוניברסיטאות ולמכללות גם בשנת 2021, גם אם אין להם כיוון מוגדר לגבי מקצוע לחיים. החשיבות של לימודים לתואר היא גדולה, אך חשוב להבין שקיימות היום גם אלטרנטיבות רלוונטיות שיכולות לתת ערך והצלחה, כפי שתלמדו בהמשך הכתבה.

האם לעשות תואר?

אנחנו לא נגד תואר אקדמי. אנחנו נגד תואר אקדמי מתוך רצון להתקדם, מתוך לחץ של הסביבה, או כי אין לכם כיוון אחר. אם כן עשיתם בדיקה לגבי המקצוע שאתם רוצים לעסוק בו, ובדקתם לגבי איכות הלימודים, אז לכו על זה בכל הכוח.
בכל סיטואציה אחרת זה פשוט בזבוז ענק של זמן וכסף.
כל קשר בין הצלחה בחיים, עשיית עסקים או עשיית רושם על מישהו בעולם האמיתי ללימודים אקדמיים- מקרי בהחלט.
 
יותר ויותר מקומות עבודה הפסיקו להסתכל על תואר כאומדן לאיכות העובד. 
Young fashionable business woman thinking

עבודה איכותית ללא תואר אקדמי?

יש דבר כזה! ישנם כיום המון אנשים שמתקבלים לעבודות איכותיות גם ללא לימודים אקדמיים. יש אנשים שיודעים לדבר, כריזמטיים, וכאלו שיודעים לתת את הערך המוסף גם ללא ההכשרה הקלאסית והישנה. חשוב מאוד לזכור שתאור אקדמי עולה עשרות אלפי שקלים, ויש אנשים שפשוט לא מסוגלים להרשות לעצמם אותו. לכן תואר אקדמי (בחלק מהמקרים) הוא בונוס, אך לא משהו שהוא נדרש.

מה המעסקים חושבים על תואר אקדמי?

כאשר מעסקים מחפשים עובדים למשרות חדשות, הרבה מאוד מעסקים מעמידים כדרישה תאור ראשון או שני, אך בפועל – למעסקים פחות חשוב אם עברתם בהצלחה תואר. כאשר המעסיקים רואים אדם איכותי, עם אמביציות ויכולות, אין סיבה למעסיק לנבור למה הוא לא למד לתואר. התארים הם כאמור חשובים, ויש תארים שבלעדיהם אי אפשר להסתדר ללא הכשרה ספציפית, כמו משפטים, ראיית חשבון ועוד. עם זאת תארים כמו תקשורת, אומנות ומדעי הרוח מעניקים ערך מוסף, אך לא באמת מהווים כרטיס כניסה לעולם האמיתי.

selective focus of wooden cubes near blonde recruiter

האם לעשות קורס מקצועי?

אם המטרה שלכם היא לצבור כמה שיותר ידע מקצועי פרקטי, שתשתמשו בו מהיום הראשון בעבודה – תואר ראשון זה לא המקום. קורס ייעוץ משכנתאות מקצועי- בהחלט כן. ברוב המקרים הידע התיאורטי שתקבלו בתואר אקדמי לא רק שיעכב את ההתפתחות שלכם, אלא גם יפגע בהצלחה שלכם כאשר תגיעו עם ידע שלא מחובר למציאות.

אז נכון, אולי אמא ואבא לא יהיו מרוצים מזה שלא תעשו תואר.
אבל כאשר הם יראו שאתם מצליחים בקריירה ספציפית, שלא נכנסתם להלוואות, וטוב לכם בחיים – תאמינו לנו שהם יפרגנו לכם.
 
לכן משפטים כמו:
  1. "תואר זו דרישת בסיס בכל מקום"
  2. "אף אחד לא יסתכל עליכם בלי תואר"
  3. "אם יבואו שני אנשים אותו דבר לריאיון עבודה, אחד עם תואר והשני בלי, יקחו את זה עם התואר"
 
ועוד ועוד, הינם משפטים שכבר יצאו מהלסיקון הישראלי והעולמי בכלל.

האם תואר אקדמי הוא תנאי להצלחה בחיים?

תארים אקדמיים נראים מצוין ברזומה, וקופצים לעין למעסיקים פוטנציאליים. עם זאת לימודים לתאור הם לא תמיד הכרחיים, וזה תלוי במצב הכלכלי, בשאיפות המקצועיות, וברצון להכניס את השורה הסציפית הזו לקורות החיים שלכם. יש לבחון כל מקרה לגופו ולהבין שתואר אקדמי או הכשרה מקצועית יכולים לקדם אתכם אישית, ולא רק להיות יעד בדרך למטרה (הצלחה) שאותה כאמור אפשר להשיג בדרכים שונות ומגוונות.

Graduation

האם שווה ללמוד ייעוץ משכנתאות?

רובכם לא צריכים לעשות תואר בשביל להגיע למקומות שאתם רוצים להגיע אליהם, נקודה.
אתם צריכים להתנסות, להעז, לקרוא הרבה, ללמוד בצורה ממוקדת את הדברים שחשובים להתקדמות שלכם, לדבר עם הרבה אנשים, להגדיר את המטרות שלכם – ולהתפקס על תחום ספציפי.
ואין תחום טוב יותר לעשות זאת מייעוץ משכנתאות.
סיפוק בעבודה, אתגרים ופיתוח אישי, יצירת מוניטין ארוך שנים, עבודה עם משמעות – ומעל לכל שכר של 20,000 ש"ח וצפונה ביחס למעט שעות עבודה זו איננה מילה גסה.
נכון, זה לא מגיע בשנה הראשונה, אבל בשנתיים בהחלט כן.
אחרי שחבר שלכם יהיו בחצי מזמן הלימודים שלו בתואר אקדמי וקבור במבחנים,
אתם כבר תייצרו משכורת שהוא לא יגיע אליה גם אחרי 3 שנים באותו מקום עבודה שירצה.
בזמן שלכם, ובלי בוס על הראש.
 
לא עדיף?

מכללת מסלולים מחויבת לכללי אמון הציבור המשקפים סטנדרט גבוה של אמת והגינות בפרסום, גילוי נאות ושקיפות מידע, שירות נאות ואחריות למוצר, הגינות בעריכת חוזים ובקיומם, שמירה על פרטיות וכיבוד החוק.

אל תעצרו כאן

יש לכם עוד הרבה מה ללמוד!

קורס יועץ משכנתאות בצפון

קורס יועץ משכנתאות בצפון

היום כבר אין שום ספק כי קורס יועץ משכנתאות בצפון נחשב לאופציה המועדפת ביותר, עבור כל מי שמעוניין לרכוש לעצמו מקצוע הכרחי, חיוני ומבוקש. לא

היי כאן דור 🙂

אנו משתמשים ב-Cookies שלנו ושל צדדים שלישיים למטרות אנליטיות וכדי לאפשר לאתר שלנו לפעול כהלכה, להתאים אישית תוכן ומודעות, לספק תכונות מדיה חברתית ולנתח את התעבורה באתר. למידע נוסף תוכלו לבקר באתר שלנו בתקנון ותנאי שימוש.